top of page

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Mida tähendab nimetus Seagate?

Seagate, inglise keelest tõlgituna mereväravad, on kahe Eesti kapitalil põhineva äriühingu OÜ Sunwave ning OÜ Stendal Halduse omandis olevate kõrvuti asuvatele kinnistutele Condo hotelli kontseptsiooni elluviimine.

narva_joesuu3.jpg

Mis on Condo hotell?

Condo hotelli kontseptsiooni kohaselt kasutatakse korterelamuid hotelli majutuse funktsioonis. Korterite ehk condomiiniumide omanikud on erainvestorid kes kasutavad oma korterite haldamisel ning opereerimisel hotelli operaatoriga sõlmitavat lepingulist suhet.

Modern Kitchen

Mitu apartementi ja hotellituba arendusalale planeeritakse?

Seagate arendusalale on planeeritud kokku 135 hotellituba 350 apartmenti ning ca 17 000 m2 toitlustus, spa teenuste, atraktsioonide ning kaubandusala.

Wooden Stairs

Kui suur on kogu investeeringumaht projekt lõppedes?

Arendaja hinnangul on investeeringu kogumaht hinnanguliselt 130 miljonit EUR

Mitu töökohta tekib arendusalale?

Seagate arendusalale tekib 200-250 töökohta, lisaks saavad projekti ehitusfaasis sajad töötajad tööd 2-3 aasta jooksul.

Seda kindlasti. Suureneb oluliselt Narva-Jõesuu linna atraktiivsus jõeäärse ala väljaarendamise tulemusena, mis omakorda parandab kõigi Narva Jõesuu turismiettevõtjate jaoks linna potentsiaali turismi sihtkohana. Suure tõenäosusega kasvavad kinnisvara hinnad, paljud Narva Jõesuu elanikud saavad tööd, pea 100 000 ööbimist tähendab seda, et aktiivsemalt kasutatakse linna muuseumeid erinevaid restorane kohvikuid, mereäärset rannaala.

Kas Seagate projektil on sotsiaalmajanduslikud mõjud Narva-Jõesuu linnale ja Ida Virumaale?

Kas Vene turistide vähenemine mõjutab projekti realiseerumist?

Seda lähiaastatel kindlasti. Projekti arendajad saavad aru, et lähitulevikus tuleb panustada rohkem siseturismile ning lähiriikide turistidele Leedust, Lätist, Soomest, Rootsist ja mujalt.

bottom of page